Základní informace

!POZOR!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vzhledem k nejasnostem ohledně plánované těžby dřeva v areálu Mysliveckého stadionu není v současné době terénní okruh postavený. Pokud se situace změní, toto oznámení odstraníme. Jestliže jej zde stále vidíte, nemá smysl, abyste se pokoušeli návštěvu okruhu domlouvat. 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak okruh vypadá?

Okruh je sestaven z dvanácti terčovnic pro terénní lukostřelbu dle pravidel World Archery. U každé terčovnice jsou po pěti či deseti metrech rozmístěny kolíky (střelecké pozice), tak aby pokrývaly celý možný rozsah vzdáleností pro střelbu z holého, reflexního či kladkového luku. Výborně však poslouží i střelcům s luky tradičními.

Díky členitému terénu si u nás můžete vyzkoušet střelbu z kopce i do prudkého svahu, od pětimetrových vzdáleností (na 20 cm terče) až po střelbu na 60 metrů. Okruh se snažíme každý rok měnit, aby vám ani nám nezevšedněl a abychom využili všech možností, které nám terén umožňuje.

Mapa terénního okruhu

Pro koho je okruh určený?

Přestože je terénní lukostřelba vynikající zábavou pro každého, musíme v zájmu bezpečnosti střelců a zachování dobrého stavu vybavení okruhu trvat na jistých omezeních:

  • Terénní okruh je určen střelcům s vlastním vybavením, kteří zvládají alespoň základy lukostřelecké techniky.
  • Lukostřelci mladší 15 let mohou přijít jen v doprovodu osoby starší 18 let.
  • Okruh je určený pro střelbu z luků o maximální síle nátahu 70 liber a pro šípy s terčovými hroty.

Chcete si přijít zastřílet?

Terénní okruh je pro veřejnost přístupný od dubna do října každý všední den od 18:00 hodin, v sobotu od 15:00 a v neděli po celý den – za předpokladu, že na střelnici neprobíhají brokové závody nebo že na terénním okruhu právě nepořádáme závody v lukostřelbě. Veškeré předem známé termíny, během nichž není možné okruh využívat, byste měli najít v našem kalendáři.

Návštěvníci s jednorázovým vstupným mohou na okruh vstoupit vždy pouze po předchozí domluvě, držitelé dlouhodobých průkazů mohou náš okruh v uvedených časech využívat libovolně. Svou první návštěvu okruhu budete muset absolvovat v doprovodu pověřeného člena oddílu, na kteroukoli další už můžete vyrazit samostatně.

Před první návštěvou okruhu byste se měli seznámit s jeho provozním řádem a znalost tohoto řádu nám stvrdit podpisem.

Pokud k nám přijedete autem, pohodlně zaparkujete na velkém parkovišti před vjezdem do areálu, parkoviště uvnitř je vyhrazeno jen pro členy střeleckého svazu a oddílů.

Ceník:

Nad 15 let Do 15 let (včetně)
Jednorázový vstup s trenérem (povinně při první návštěvě) 200,- Kč 100,- Kč
Jednorázový vstup samostatně 100,- Kč 50,- Kč
Měsíční průkazka 500,- Kč 250,- Kč
Průkazka na polovinu sezóny (3 měsíce) 1000,- Kč 500,- Kč
Průkazka na celou sezónu (duben až říjen) 2000,- Kč 1000,- Kč

Délka návštěvy během jednorázového vstupu není časově omezená, okruh je ale nutné opustit vždy nejpozději před setměním a bezpodmínečně dodržet provozní hodiny.

Trenér/ pověřený člen oddílu vás během vaší návštěvy provede po trati a seznámí vás se základními pravidly, které musíte na okruhu dodržovat. Nejde tedy o trénink.

POZOR! Před první návštěvou je třeba si domluvit termín! Pokud dorazíte na střelnici bez předchozí domluvy, pravděpodobně tam nenarazíte na trenéra, který by s vámi mohl první návštěvu absolvovat. (A pokud ano, bude mít tou dobou jinou práci.) Pro domluvení první návštěvy nás kontaktujte na adrese terenni@lukostrelbabrno.cz, nebo využijte kontaktní formulář na této stránce.

 

Kontaktujte nás