Čtyřtýdenní začátečnický kurz lukostřelby v říjnu!

Lukostřelba Brno spouští v říjnu čtyřtýdenní začátečnický kurz pro dospělé. Přihlášky bude možné podávat od pondělí 13. září. Absolvování kurzu je nutnou podmínkou pro případné zájemce o členství v oddílu. Další kurzy už do konce roku vypisovat nebudeme!!!

Informace pro zájemce:

Co mohu od kurzu očekávat?
Během čtyř dvouhodinových lekcí se naučíte základy lukostřelecké techniky. Na účast na olympiádě to samo o sobě stačit nebude, ale měli byste si odnést dostatek znalostí a dovedností, abyste při střelbě doma na zahradě nepředstavovali nebezpečí pro sebe ani své okolí. Současně z vás budou v tu chvíli dostatečně zkušení lukostřelci, abychom vás po ukončení kurzu přijali mezi sebe, kdybyste chtěli v lukostřelbě pokračovat.

Je začátečnický kurz určený právě mně?
Zúčastnit se může každý dospělý (pro naše účely to znamená každý od 15 let), kterého představa střelby z luku láká natolik, že se jí chce věnovat alespoň ten jeden měsíc. (A třeba si i pohrává s myšlenkou, že bude chtít v lukostřelbě pokračovat.) Pokud si chcete prostě jen vystřelit z luku, možná by pro vás byla vhodnější jednorázová zážitková, případně individuální lekce. Pokud to situace umožní, pokusíme se nějaké do konce roku uspořádat. Jestli ti ještě nebylo 15, zkus se ještě přihlásit na některý z termínů náboru dětí.

Co si budu muset přinést?
Podrobnější informace rozešleme přihlášeným zájemcům, ale jelikož vám veškeré vybavení půjčíme, budete potřebovat vlastně jen sportovní oblečení a boty na přezutí do haly.

Kde budeme střílet?
V lukostřelecké hale v areálu na Vlárské 22 v Brně Slatině.

Kolik to bude stát?
Cena kurzu je 1.200,-Kč za osobu.

Kolik střelců se může kurzu zúčastnit?
Standardní kapacita kurzu je 12 osob. (Ten počet byl určen blíže nespecifikovaným – ale stoprocentně vědeckým – postupem na základě kapacity naší haly a schopnosti průměrného trenéra zachovat si zbytky duševního zdraví.) Po zkušenostech z loňského roku ovšem raději dopředu upozorňujeme, že vláda může povolený počet osob na podobných akcích omezit. V takovém případě budeme muset kapacitu kurzu přizpůsobit aktuálním podmínkám.
ALE!!!!
Pro případ, že by se hordy předběžných zájemců přetavily do reálně podaných přihlášek, rozhodli jsme se, že v případě dostatečného zájmu spustíme v říjnu hned dva paralelní kurzy! A proto:

Kdy budu moct střílet?
Základní kurz proběhne každé říjnové úterý (tedy 5., 12., 19., a 26., s možností nahrazení zmeškané lekce ještě 2. listopadu) od 18:00 do 20:00.
Pokud by se vás sešlo tolik, že by se nám alespoň částečně zaplnila i druhá skupina, spustíme druhý kurz, tentokrát každý pátek (8., 15., 22. a 29. října, s možností nahrazení zmeškané lekce 2. listopadu), a to opět od 18:00 do 20:00.
Kombinace chození v úterý a v pátek nebude možná. V případě zmeškání některé lekce si ji můžete nahradit toho 2.11.

Jak se mohu přihlásit?
Přihlášky přijímáme emailem na adrese kurzy@lukostrelbabrno.cz, a to od pondělí 13. září. Přihlášky, které nám přijdou dříve, nebudou ignorovány, ale administrátor kurzu je v zájmu férovosti v ono pondělí zařadí na konec pořadníku aktuálního v okamžiku dopití jeho dopolední kávy.
Do přihlášky uveďte jméno a věk (a pokud přihlašujete více lidí, tak také emailový kontakt na každého z nich), a napište nám, jestli preferujete úterní, nebo páteční termín a jestli byste byli schopní chodit i v termínu, který byste si sami nevybrali. Připomínáme, že páteční kurz spustíme jen při dostatečném zájmu a že i úterní kurz má omezenou kapacitu, takže pokud budete trvat výhradně na jednom konkrétním dni, může se stát, že si na kurz budete muset počkat až do příštího roku.

Podrobnější informace (včetně toho, jestli jste byli přijati) vám rozešleme poté, co bude definitivně rozhodnuto o počtu pořádaných kurzů.