Nábor dětí v září 2021

Edit 12. 9. 2021: Čtvrteční náborové termíny už jsou obsazené, hlaste se tedy prosíme na úterní termíny 14. a 21. 9.

Lukostřelba Brno hledá nové mladé členy od 10 do 15 let. Ať už to chceš dotáhnout na olympiádu (Paříž je za tři roky, to se teoreticky dá stihnout, Los Angeles je úplně na pohodu), ujíždíš si na všech těch Katniss Everdeenovejch, Clintech Bartonech apod. (Johna Ramba asi ani nebudem zmiňovat, tahle země není pro starý), nechceš jako 90% tvých kámošů strávit mládí kopáním do balonu kdesi v městském přeboru, anebo se chceš naučit střílet z úplně jiných důvodů – teď je ta chvíle!

1: Kdy a jak často můžu střílet?

V tomto roce otevíráme dvě tréninkové skupiny, takže se můžeš rozhodnout, která z nich více vyhovuje tvým představám a časovým možnostem.

Varianta A – 1x týdně; Každý čtvrtek od 17:00 do 19:00, trenéři – Jindra, Tom, Míša.

Tahle skupina už několik let funguje, takže budeš mít možnost trénovat společně se zkušenějšími střelci. Je určená zejména pro toho, kdo dva tréninky týdně nestíhá, nebo si není jistý, že se bude chtít střílení věnovat tak často.

Náborové tréninky pro tuto skupinu proběhnou ve čtvrtek 2. a 16. září, vždy od 17:00 na naší střelnici na Mysliveckém stadionu.

Varianta B – 2x týdně; Každé úterý a pátek od 16:00 do 17:30, trenéři – Luboš, Klára a další.

Tato možnost je určená zejména pro toho, kdo se chce lukostřelbě věnovat intenzivněji. Kromě techniky střelby se naučíš například jak pečovat o své vybavení a jak svůj luk nastavit. V letní sezóně se navíc můžeš těšit i na střelbu v lese na našem terénním okruhu.

Jde o poměrně novou skupinu, takže začneš trénovat se střelci na stejné úrovni, jako jsi ty sám – tedy se začátečníky. Bude záležet jen na tobě, jak rychle a jak daleko se vypracuješ.

Náborové tréninky pro tuto skupinu proběhnou v úterý 14. a 21. září, vždy od 17:00, a to opět na střelnici na Mysliveckém stadionu.

 2: Chci si střelbu z luku vyzkoušet. Co mám udělat?

Vybrat si jeden z termínů, napsat nám co nejdřív na email dorost@lukostrelbabrno.cz a dojít. Budeš potřebovat jen sportovní oblečení odpovídající počasí (střílí se venku). Pokud přijedete autem (rodiče jsou samozřejmě také srdečně zváni), nechte prosím auto na parkovišti před vjezdem do areálu. Bližší informace se dozvíš, když napíšeš na uvedenou adresu. Vše o střílení a členství v oddíle ti řeknou trenéři přímo na místě.

3: Kde tréninky probíhají?

Lukostřelecký rok je rozdělený na zimní a letní sezónu. Od jara do podzimu máme tréninky na naší venkovní střelnici na Mysliveckém stadionu na adrese Kociánka 25 (mezi Královým Polem a Soběšicemi). Nábory proběhnou právě zde. V říjnu se potom přesouváme do haly na adresu Vlárská 22 ve Slatině, kde budeme zimovat až do konce března.

4: Kolik mě bude lukostřelba stát?

Za první návštěvu nic nedáš, dozvíš se něco o základech techniky a zkusíš si vystřelit. Pokud tě lukostřelba bude bavit, můžeš se přihlásit do oddílu.

Členské příspěvky se platí dvakrát ročně, vždy ve výši 1.800,- Kč za sezonu plus 600,- Kč za používání oddílového vybavení. Zimní sezóna trvá od listopadu do března, letní pak od dubna do října. Při vstupu do oddílu zaplatíš rovnou zimní sezónu – první měsíc u nás máš tedy zadarmo.

Na počátku vlastní vybavení nepotřebuješ – vše ti půjčíme. Pokud se časem rozhodneš, že si chceš pořídit vlastní luk a šípy, rádi ti s výběrem vhodného vybavení poradíme, přinejmenším v prvních měsících, než se tvoje střelecká technika ustálí, je ale nákup zbytečný.

Zajímá tebe nebo tvé rodiče něco dalšího? Napiš nám na dorost@lukostrelbabrno.cz. Anebo ještě lépe: Přijď na některý z náborových tréninků a zeptej se přímo na místě.

Budeme se na tebe těšit!