Nábor dětí v září 2020!

 

Lukostřelba Brno hledá nové mladé členy od 10 do 15 let. Ať už to chceš dotáhnout na olympiádu, získat ultimátní survival skill pro případ zombie apokalypsy, najít si nové kamarády ve fajn partě kluků a holek, anebo se chceš naučit střílet z luku z úplně jiných důvodů – teď máš jedinečnou příležitost!

Jestli tě lukostřelba láká, připrav se na příval informací. Připravený? Tak pojďme na to:

1: Kdy a jak často můžu střílet?

V tomto roce otevíráme dvě tréninkové skupiny, takže se můžeš rozhodnout, která z nich více vyhovuje tvým představám a časovým možnostem.

Varianta A – 1x týdně; Každý čtvrtek od 17:00 do 19:00, trenéři – Jindra, Tom, Míša.

Tahle skupina už několik let funguje, takže budeš mít možnost trénovat společně se zkušenějšími střelci. Je určená zejména pro toho, kdo dva tréninky týdně nestíhá, nebo si není jistý, že se bude chtít střílení věnovat tak často.

Náborové tréninky pro tuto skupinu proběhnou ve čtvrtek 17. a 24. září, vždy od 16:00 na naší střelnici na Mysliveckém stadionu. (Řádné tréninky spustíme od října – budou začínat v 17:00.)

Varianta B – 2x týdně; Každé úterý a pátek od 16:00 do 17:30, trenéři – Luboš, Klára a další.

Tato možnost je určená zejména pro toho, kdo se chce lukostřelbě věnovat intenzivněji. Kromě techniky střelby se naučíš například jak pečovat o své vybavení a jak svůj luk nastavit. V letní sezóně se navíc můžeš těšit i na střelbu v lese na našem terénním okruhu.

Jelikož jde o novou skupinu, začneš trénovat se střelci na stejné úrovni, jako jsi ty sám – tedy se začátečníky. Bude záležet jen na tobě, jak rychle a jak daleko se vypracuješ.

Náborové tréninky druhé skupiny proběhnou v úterý 15., 22. a 29. září od 16:00 na naší střelnici na Mysliveckém stadionu. Řádné tréninky začnou od úterý 6. října – tedy až po přesunutí do haly na Vlárské.

 2: Chci si střelbu z luku vyzkoušet. Co mám udělat?

Nábory do obou skupin jsou oddělené, proto by ses nejprve měl/měla rozhodnout, která z nabízených možností tě láká víc. Můžeš přijít na kterýkoli náborový trénink, pokud se nám předem nahlásíš na email dorost@lukostrelbabrno.cz. Budeš potřebovat jen sportovní oblečení odpovídající počasí (střílí se venku).

Pokud tě přivezou rodiče (jsou samozřejmě také srdečně zváni), popros je, ať nechají vůz na parkovišti před vjezdem do areálu.

Bližší informace se dozvíš, když napíšeš na uvedenou adresu. Vše o střílení a členství v oddíle ti řeknou trenéři přímo na místě.

3: Kde tréninky probíhají?

Lukostřelecký rok je rozdělený na zimní a letní sezónu. Od jara do podzimu máme tréninky na naší venkovní střelnici na Mysliveckém stadionu na adrese Kociánka 25 (mezi Královým polem a Soběšicemi). Nábory proběhnou právě zde. V říjnu se potom přesouváme do haly na adresu Vlárská 22 ve Slatině, kde budeme zimovat až do konce března.

4: Kolik mě bude lukostřelba stát?

Za první návštěvu, kde si střílení vyzkoušíš a dozvíš se něco o základech techniky, neplatíš nic. Pokud zjistíš, že tě lukostřelba baví, a budeš se mezi nás chtít vrátit, můžeš se přihlásit do oddílu.

Členské příspěvky se platí dvakrát ročně, vždy ve výši 1.400,- Kč. (Každá částka platí na jednu sezónu; zimní sezóna trvá od listopadu do března, letní pak od dubna do října. Při vstupu do oddílu zaplatíš rovnou zimní sezónu – první měsíc u nás máš tedy zadarmo.) Kromě toho budeš muset zaplatit jednorázovou zálohu 300,- Kč na případné budoucí neodpracované brigády (k členství se vážou jisté povinnosti) a 600,- Kć za používání oddílového vybavení. Do budoucna počítej navíc ještě s ročním poplatkem 300,- Kč za závodní licenci.

Na počátku vlastní vybavení nepotřebuješ – vše ti půjčíme. Pokud se časem rozhodneš, že si chceš pořídit vlastní luk a šípy, rádi ti s výběrem vhodného vybavení poradíme, přinejmenším v prvních měsících, než se tvoje střelecká technika ustálí, je ale nákup zbytečný.

 

Zajímá tebe nebo tvé rodiče něco dalšího? Napiš nám na dorost@lukostrelbabrno.cz. Anebo ještě lépe: Přijď na některý z náborových tréninků a zeptej se přímo na místě.

Budeme se na tebe těšit!